Alüminyum levha, hafif olması ve yüksek korozyon direncine sahip olması da dahil olmak üzere çok sayıda avantaj sunar. Bu noktada alüminyum herhangi bir özellik kaybı olmadan sürekli olarak geri dönüştürülebilen ve çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için kullanılabilen plakalar veya levhalar şeklinde gelir.

Alüminyum, basınç altında rulolar arasında hareket ettikçe daha uzun ve daha ince hale gelir ve bu da Alüminyum Levha veya levhalarla sonuçlanır. Alüminyum levha ve plakalar arasındaki temel farklardan biri, sac metalin .249 inç’in altında, levha metalin ise .250 inç ve üzerinde olmasıdır.

Alüminyum Levhaların Özellikleri

Levha, alüminyumun en sık kullanılan şeklidir. Alüminyum endüstrisinin tüm büyük pazarlarında bulabilirsiniz. Örneğin, alüminyum levha, ambalaj endüstrisinde ambalaj ve kutu imalatı için kullanışlıdır. Taşımacılık sektöründe traktör römorkları ve otomobil gövde panelleri imalatı için de değerlidir. Alüminyum levhalar ayrıca pişirme gereçleri ve ev aletleri ile garajlar, tenteler, çatı kaplama, oluklar ve dış cephe kaplaması gibi inşaat/inşaat ürünleri için de kullanışlıdır.

Alüminyum levhaya, örneğin renkli anotlama yoluyla mavi, kırmızı, altın veya siyah renkler bile verilebilir. Ayrıca mat bir görünüm elde etmek için kazınabilir veya parlak, ışıltılı bir görünüm elde etmek için cilalanabilir. Alüminyum levhalar ayrıca tekstüre yoluyla ahşabı andıracak şekilde yapılabilir.

Alüminyum levhalar, özellikle nakliye ürünü imalatı, havacılık ve askeri endüstriler olmak üzere ağır hizmet uygulamaları için en sık kullanılan levhadır. Bazı alüminyum alaşımları aşırı soğuk sıcaklıklarda daha dayanıklı olma potansiyeline sahip olduğundan, Alüminyum levha uzay aracı yakıt tanklarının ve jetlerinin dış yüzeyi olarak hizmet eder ve aynı zamanda depolama tankları için de yararlı olabilir. Ayrıca gemi ve vagonlarda kullanılan yapısal profillerin imalatında ve askeri araç zırhlarında da Alüminyum levha kullanabilirsiniz.

alüminyum levha

En Kaliteli Alüminyum Levha Ürünleri

 

Köprü metal, özel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde tasarlanmış diğer birçok alüminyum ürün formunun yanı sıra alüminyum levha sunar. Şirketimiz, müşterilerimizin her ihtiyaç duyduklarında birinci sınıf alüminyum ürünlere erişebilmeleri için kalite sağlamaya odaklanmaktadır. Ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.