Alüminyum boy kesme dilme, çok yoğun bir şekilde kullanılan alüminyumun daha kullanışlı olması için gereklidir. Çok yönlü bir metal olan alüminyum metal plakalar geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Alüminyum levhaların kullanım alanları, büyük ölçekli uygulamalardan küçük ve hassas kullanımlara kadar değişmektedir.

Alüminyum levhalar farklı alanlarda kullanışlılığını bulmuştur Alüminyum levhaların araçlarda kaporta ve karkas olarak kullanıldığını çok fazla düşünmeden görebilirsiniz. Aynı şekilde yiyecek ve içecek sektöründe paketleme, pişirme kapları ve aparatların bir parçası olarak kullanılan alüminyum levhaları da görebilirsiniz. Alüminyum levha kabın yiyeceğin lezzetini etkilemesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Alüminyum ateş alevine maruz kaldığında yanmazlar. Metal levhanın sadece ince bir tabakası etkilenecektir. Ayrıca ısıya maruz kaldıklarında zehirli gaz salmazlar. Bunun yanı sıra yansıtıcı özelliklere sahiptir. Bir alüminyum sac, yüzeyinden gelen ışığı ve hatta ısıyı yansıtabilir. Bu özellik onu aydınlatma uygulamaları için ideal bir seçim haline getirir.

Alüminyumun Kullanım Alanları

Alüminyum boy kesme levhaların malzeme, oluklar, dış cephe kaplamaları ve benzeri aracılığıyla inşaat ve inşaat endüstrisi tarafından kullanıldığı görülebilir. Alüminyum levhalar aynı şekilde metal isim levhalarının ve diğer benzer şeylerin yapımında kullanım için mükemmeldir. Araç plakaları, hafif olmaları ve uygun maliyetli olmaları nedeniyle, çoğunlukla alüminyum levhalardan yapılır. Bunlar aynı şekilde korozyon dirençleri nedeniyle kullanılır ve oldukça az bakım gerektirir.

Alüminyum levhaların kullanılması çoğu durumda kalınlığına bağlı olacaktır. Küçük ölçekli uygulamalar için daha ince alüminyum levhalar kullanılmaktadır. İşte bu noktada alüminyum sac ölçüsünün önemi ortaya çıkıyor. Bunu sacın kalınlığını bilmek ve uygulamanıza uyup uymayacağını bilmek için kullanabilirsiniz. alüminyum levhanın kalınlığından emin değilseniz her zaman bir çıkış yolu vardır. Sadece yakınınızdaki en iyi alüminyum levha üreticisine danışın.

alüminyum levha- alüminyum boy kesme

 

Alüminyum Üretiminde Aranan Kalite

Alüminyum metal levhaların en popüler avantajı geri dönüştürülebilme özelliğidir. Günümüzde kullanımda olan çoğu alüminyum metal geri dönüşüm ürünüdür. Köprü Metal’de farklı kalınlıklarda alüminyum ürünler mevcuttur. Alüminyum sacın esnekliği, çeşitli boyutlarda kullanılabilir hale getirir. Metal sacın farklı boyut ve kalınlıklarını seçebilirsiniz. Bu noktada siz de bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.