Basit bir tanımla alüminyum plaka, alüminyum malzemenin yoğun basınç altında preslenip haddelenmesiyle oluşan bir üründür. Genel olarak, alüminyum levhalar hafiftir ancak çok çeşitli uygulamalar için kullanılabilecek kadar güçlüdür. Alüminyum sacların aşırı çok yönlülüğü, kurulum ve bakım kolaylığı ile desteklenir. Bu, alüminyum plakanın neden en popüler metal levhalar arasında olduğunu açıklar.

Alüminyum plakaları farklı kaplama türleri uygulanmaktadır. Kaplamaların amacı, alüminyum levhaların mukavemetini ve dayanıklılığını arttırmaktır. Ayrıca levhayı farklı koşullara uygulanabilir hale getirirler. Alüminyum plakanın farklı yüzey kaplamaları vardır. Bazıları pürüzsüz ve düzgünken, diğerleri pürüzlü veya engebelidir. Alüminyum levha dokusunun seçimi, uygulama alanlarına bağlı olacaktır.

Alüminyum plaka metal farklı boyutlarda gelir. Uygulamanıza mükemmel şekilde uyacak boyutu seçmekte özgürsünüz. Tek ihtiyacınız olan, alüminyum sac üreticisi ile iletişime geçmek ve ölçüyü belirtmek. Beklendiği gibi, fiyat alüminyum metal levhanın boyutuna bağlı olacaktır.

Alüminyum Plakaların Özellikleri

Alüminyum plaka satın almadan önce, bu metali karakterize eden temel unsurları bilmelisiniz. Alüminyum plakaların bilmeniz gereken en göze çarpan özelliklerinden bazıları şunlardır:

-Hafif: Alüminyum plaka, piyasadaki en hafif metal levhalar arasındadır. Kıyaslamak gerekirse, bir çelik sacın ağırlığının 1/3’ü kadardır. Bu özellik sayısız avantajla birlikte gelir. Metal levhayı tamamen kolaylıkla işleyebilirsiniz.

-Güçlü: Alüminyum plaka hafif olmasına rağmen oldukça sağlamdır. Gücü, endüstriyel uygulamalar için kullanılabilir olmasını sağlar. Alüminyum sacın bu avantajı aynı zamanda onları dayanıklı ve uygun maliyetli kılar.

-Korozyona karşı dayanıklı: Alüminyum sac paslanır mı? Bu, kendinize sorabileceğiniz bir sorudur. Alüminyum çok kolay paslanmayan metal türleri arasındadır. Yalnızca aşırı agresif koşullara maruz kaldığında paslanır.

Alüminyum Plaka Ebatlama

 

-Kolay şekillendirilebilir: Alüminyum sac metal nispeten düşük bir erime noktasına sahiptir. Bu, belirli bir ısı seviyesine maruz kaldığında kolayca farklı şekillerde oluşturulabileceği anlamına gelir.

-Hassas uygulamalar için uygundur: Alüminyum sac, kimyasallar ve gıda paketleme gibi hassas uygulamalar için kullanılabilir. Diğer malzemelerle kolay reaksiyona girmedikleri için kullanılırlar.

Köprü Metal en kaliteli alüminyum plakaları müşterilerine sunmaktadır. Siz de bu ürünlerin avantajlarından yararlanmak için Köprü Metal ile iletişime geçebilirsin

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.