Alüminyum sac metallerin hepsi aynı değildir. Farklı şekillerde gelirler. İşte piyasada bulacağınız alüminyum sac türleri.

  1. Delikli Alüminyum Sac

Plaka alüminyum olarak da bilinir ve genellikle estetik değer katma ihtiyacı olan uygulamalarda kullanılır. Güzel görünümleriyle tanınırlar. Bu tür uygulamalar, bina, inşaat ve mimari için iç/dış tasarım, tavan yapımı, güneşlikler, paravanlar ve diğer dekoratif panelleri içerir. Bu tip alüminyum levha ayrıca gıda, ilaç ve laboratuvar endüstrilerinde de kullanılmaktadır.

  1. Damalı Alüminyum Sac

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür bir alüminyum levha, bir tarafında çok sayıda yükseltilmiş kapak işareti ile karakterize edilir ve diğer tarafta dokusuz işaretler kalır. Bazı insanlar bu alüminyum levhaları basamak plakaları durbar zemin plakaları ve çubuk levhalar olarak adlandırır.

Bu alüminyum levhalar sağlamdır ve yüksek darbe kuvvetine dayanabilir. Hem iç hem de dış uygulamalar için mükemmel şekilde uygundurlar. Dayanıklılıkları ve sağlamlıkları nedeniyle ağır hizmet uygulamalarında kullanabilirsiniz. Bunlara yükleme alanları, otoparklar, döşeme sistemleri servis koridorları ve diğerleri dahildir.

  1. Fırçalanmış Alüminyum Sac

Hemen hemen tüm alüminyum saclar iki şekilde bulunur. Fırçalanmış veya fırçalanmamış olabilirler. Bu bağlamda, metal levhanın oldukça düzgün bir desene sahip olduğunu belirtmek için fırçalanmış kelimesini kullanıyoruz. Alternatif olarak, bazılarında tekdüze ve birbirine paralel hafif çizikler ve sıyrıklar vardır.

Bu tip alüminyum saclar aynı zamanda estetik etkiler yaratmak için idealdir. Şık ve iyi cilalanmışlardır. Bunları iç tasarım fikirlerinizi vurgulamak için kullanabilirsiniz. Hem evsel hem de endüstriyel uygulamalara uygulanabilirler.

  1. Kompozit Alüminyum Sac

Bu tip alüminyum levha genellikle ACS olarak kısaltılır. Çoğu durumda plastik olan alüminyum olmayan çekirdeğe yapıştırılmış bobin kaplı alüminyum parçalarından oluşur. Piyasadaki en hafif alüminyum saclar arasındadır. Kompozit alüminyum levhalar ayrıca minimum ağırlık taşıdıkları için sağlamdır. Bu özellik onları dış cephe kaplaması için ideal bir seçim haline getirir. Bu nedenle bazen dibond levhalar veya sandviç paneller olarak bilinirler. Hafiflikleri ayrıca kurulumu ve bakımı kolaylaştırır. Farklı uygulamalar için kolayca kesilebilir ve şekillendirilebilirler. Uygulamalarından bazıları kaplama ve dekorasyonları içerir.

Galvaniz Sac-alüminyum sac

  1. Eloksallı Alüminyum Sac

Kimyada anotlama, metal levha üzerine bir oksijen tabakası sokma ve dolayısıyla kalınlığını arttırma işlemidir. Bu, eloksallı alüminyum levhaların bir oksijen tabakasına sahip olduğu anlamına gelir. Bu katmanın amacı, metalin aşınma ve yıpranma etkilerine karşı direncini arttırmaktır.

Köprü Metal en kaliteli ürünleri sizlere sunmaktadır. Köprü Metal ile iletişime geçerek ürünler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.