İmes Alüminyum lazer kesim, alüminyum ürünlerin lazer teknolojisi aracılığı ile kesim işlemlerinin gerçekleştirilmesini ifade etmektedir. Lazer kesim ile alüminyumun dışında demir, bimetal, paslanmaz ve metal malzemelerinde kesilebilmesi mümkündür. Lazer ile kesme işlemi genellikle optik aracılığı ile yükselmekte olan güç üretimi sağlayan lazerin çıkışını yönlendirerek gerçekleştirmektedir. CNC ve lazer optiği üretilmiş olan malzemelere lazer ışınını yönlendirmektedir. Bu doğrultuda kesim işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi mümkün hale gelmektedir.
Lazer kesim, ışığın paralel ışınlar aracılığı ile iletilmesini sağlayan teknolojidir. Kontur kesme esnasında ise mümkün olan en pürüzsüz yüzeyin elde edilmesi için kiriş polarizasyonu yönünün net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir.

Alüminyum Lazer Kesiminin Avantajları

Diğer kesim işlemlerinden farklı olarak lazer kesim, işlemden sonra alüminyum talaşının kalmasını engellemektedir. Bu doğrultuda lazer kesim, küçük bir ışın çapına dayanmaktadır. Bunun yanı sıra kalıp kesme, freze uçları vb. gibi alternatif aletlerle karşılaştırıldığında küçük ve son derece değerli malzemeden tasarruf elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca lazerler, karmaşık kesimlerin gerçekleştirilmesini sağlayarak kare kenarlı plazma ve CNC yönlendiricilerin alüminyum malzemeler üzerinde bıraktığı etkiden çok daha fazla özgürlük sağlamaktadır.
Lazer ile alüminyum kesim işlemleri metali emerek, havacılık ve denizcilik sınıfı alüminyum alaşımları gibi birbirinden farklı ve çeşitli alüminyum alaşımlarının kesilmesini sağlamaktadır. Lazer kesme sistemleri, alüminyum levhaları yüksek verimle kesebilen sistemler olarak bilinmektedir. Bu da daha az malzeme israfı ve optimum levha kullanımı gibi avantajları beraberinde getirmektedir. Lazer işlemeli alüminyum sayesinde cürufları büyük ölçüde azaltmakta olan ya da tamamen ortadan kaldırabilen hava destekli temiz kesime fırsat tanımaktadır.

İmes Alüminyum Lazer Kesim
En Kaliteli Alüminyum Lazer Kesim İşlemleri

En kaliteli ve profesyonel alüminyum lazer kesim işlemlerinden faydalanmak ve kusursuz bir hizmet elde etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu noktada yapmanız gereken tek şey profesyonel ve kaliteli bir şekilde hizmetler sunan Köprü Metal ile iletişime geçerek bilgi elde edebilirsiniz. Köprü Metal’in sunduğu hizmetlerden en kaliteli şekilde yararlanmak ve bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.