Alüminyum levha, haddeleme yöntemi kullanılarak alüminyumdan elde edilen ürünlere denir. Metal sektörünün en önemli ürünlerinden bir tanesi olan levhaların ince ve kalın olmasına göre ismi farklıdır. Bu bağlamda ince levhalara sac adı verilirken kalın levhalara da plaka adı verilmektedir. Alüminyum levhalar, atmosferik korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Bu özellikleri sayesinde de şekil alması oldukça kolaydır.

Alüminyumun temel özelliğinden kaynaklanan elektrik ve ısı iletkenliği levhalarda da benzer şekilde görülmektedir. İşlevsel açıdan oldukça başarılı olan bu levhaların görsel açıdan da kaliteli olduğundan söz edilebilir. Bu nedenle de dekoratif kaplamalarda alüminyum levhalar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kaynak konusunda ideal olsa da mekanik özellikleri düşük bir üründür.

Alüminyum Levha Nerelerde Kullanılmaktadır?

İnsan yaşamının vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan alüminyumun kullanıldığı alan da neredeyse sınırsızdır. İnce levha ya da sac olarak bilinen alüminyum levhaların reklamcılık, otomotiv, makine ve diğer bazı endüstriyel alanlarda kullanıldığı açıktır. Kalınlığı 1 ile 10 mm arasındaki bu levhaların işlenmesi oldukça kolaydır.

10 mm ve daha kalın levhaların ise genellikle ağır sanayide tercih edildiğinden söz edebiliriz. Ürün gamı oldukça geniş olan alüminyum levhaları bir gemi, uçak ya da silah yapımında kullanılabilmektedir. Milyonlarca ürünün üretilmesi adına tercih edilen alüminyum levhaların kullanım alanlarına göre farklı alaşımlardadır.

Gemi yapımında ve diğer deniz araçlarında kullanılan levhalarda 5754 ile 5083 alaşımları tercih edilmektedir. İşlenmesi daha kolay veya kalıpla işleme gerektiren seçenekler için ise 6061 ile 7075 alaşımları kullanılmaktadır. Sertliğin işlemeyi kolaylaştırdığı ve yumuşaklığın daha zorlu bir işleme gerektirdiği unutulmamalıdır.

Köprü Metal ile Alüminyum Kalitesi

Köprü Metal olarak alüminyum levha ihtiyaçlarınıza en kaliteli şekilde cevap veriyoruz. Beklentilerinizi karşılayan ürünlerimizin yanı sıra ödemeler ve fiyatlarla alakalı da sizi tatmin etmeyi hedefliyoruz. Özellikle de alışverişin tek seferlik olmadığı anlayışına dayanarak uzun süreli iş birlikleri kurmayı hedefliyoruz. Dilediğiniz ölçü ve miktarda alüminyum levhalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size kalite ve memnuniyet konusunda en başarılı çözümleri sunuyoruz. Geriye sadece kaliteden yana tercih kullanmak kalıyor!

İletişim

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.