Alüminyum platina, alüminyum levhaların daha kalın yapıda olan formları olarak ifade edilebilir. Hafif, gümüş bir yapıya sahip olan alüminyum platina, dekorasyon ve çeşitli alanlarda kullanılan son derece önemli bir üründür. Eski dönemlerde Yunan ve Roma medeniyetlerinde alüminyum tuzların boya renklerini sadeleştirmekte kullanılmış olan bir ürün olarak bilinmektedir. O dönemde dekorasyon konusunda son derece tercih edilen bir madde olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğada boksit ile birlikte yer almakta olan alüminyum platina, hava ile etkileşime girerek aşınmaların meydana gelmesi ile oluşmaktadır. Saf hale getirilmiş olan alüminyum düşük bir dayanıklılığa sahip olan bir malzemedir. Bu kapsamda gerilebilir özelliği ile maddeler ile bileşen halindedir.

Alüminyum Platina Özellikleri

Alüminyum platina doğada boksit ile birlikte bulunan bir element olarak ifade edilmektedir. Silkat kayaların ve kireç taşının hava ile etkileşim kurarak aşınması sonucunda meydana gelen alüminyumdan çeşitli alanlarda kullanılmak üzere levhalar üretilmektedir. Bu bağlamda alüminyum platinaların haddeleme yöntemi ile elde edildiğini ifade etmek mümkündür. Alüminyum platinaların daha ince yapıda olanlarına sac ya da levha ismi verilmektedir. Bu bağlamda atmosferik korozyona oldukça dayanıklı bir yapıda olan platinalar basit şekilde biçimlendirilebilen özelliklere sahiptir.

Kaynak kabiliyeti açısından yüksek olan platinalar mekanik özellikler açısından ise düşüktür. İnce alüminyum levhalar genel olarak 20 mm ile 30 mm arasındadır. Söz konusu platinalar sahip oldukları özelliklere göre otomotiv, reklam, makine gibi sektörlerde tercih edilmektedir. Bu ürünlerin genel olarak ısı ve elektrik iletkenliği yüksektir. Hoş bir görünüme sahip olan alüminyum platinalar dekoratif amaçlar doğrultusunda yoğun bir şekilde tercih edilebilmektedir. Kaynak kabiliyeti açısından yüksek seviyede olan platinaların mekanik özellikler açısından ise düşüktür.

Kaliteli Platinalar

En kaliteli ve kusursuz özelliklere sahip olan platinalar firmamızda sizlere sunuluyor. Siz de en kaliteli ürünlere en kısa süre içerisinde ulaşmak ve profesyonel bir deneyim elde etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek platinalar ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Hadi, sizler için en uygun ürünlere sahip olmak ve kusursuz bir şekilde bilgi almak için bizi seçin.

İletişim

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.