Alüminyum rulo, alüminyum elementinden üretilen rulo malzemeleri ifade etmektedir. Alüminyum rulo çeşitli kullanım alanlarına sahip olup farklı özellikler ile karşımıza çıkabilmektedir. Doğada boksit cevheri olarak bulunan alüminyumdan üretilen rulolar bireylerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Dünya da en çok bulunan elementlerden bir tanesi olan alüminyum sahip olduğu özellikler ile dikkat çekmekte olup bireylere avantajlarda sağlamaktadır.

Alüminyum Rulo Özellikleri

Saf alüminyum yumuşak özelliğe sahip olan bir metaldir. Fakat alaşımları saf halinin 15 katı kadar mukavemetlidir. Alüminyumun ağırlığı genel olarak bakırın ve çeliğin 3’te 1’i kadardır. Hafif bir ürün olan alüminyum rulolar kolay dövülebilir ve bu sayede makine de kolay bir şekilde işlenebilir özelliklere sahiptir. Yüksek korozyon direncine sahip olan alüminyum elementi manyetik ve zehirleyici bir yapıya sahip değildir.

Alüminyum çevreci bir metal olduğu için alüminyum rulolar da son derece çevreci ve sağlıklı bir ortam sunmaktadır. Geri dönüştürülebilir yapısı ile sonsuza kadar alüminyumun geri dönüştürülebilmesi mümkündür. Geri dönüşüm için kullanılan enerjinin elde edilebilmesi için enerjinin %5’inin kullanılması gerekir.

Alüminyum Rulo Kullanım Alanları

Otomotiv endüstrisi, alüminyum kullanımının neredeyse yüzde otuzunu oluşturmaktadır. Otomotiv üreticilerinden alüminyum bobin talebi ise son derece yüksektir. Bir otomotiv üretim tesisinde veya başka bir operasyonda oluşturulduktan sonra alüminyum, kullanım amacına bağlı olarak boyanabilir, kabartılabilir veya haddelenebilir.

Sargılı alüminyuma olan talep çok geniş olduğu için, alıcılar için eşit derecede çok çeşitli sarmal alüminyum kalınlıkları ve alaşım kaliteleri mevcuttur. 6061, 7075 ve 1100 alüminyum, sarmal formda bulunan birçok alüminyum alaşımından sadece birkaç örnektir. Farklı alüminyum alaşımları, farklı nitelikte gerilme mukavemeti, elektriksel iletkenlik, korozyon direnci, işlenebilirlik ve kimyasal inertlik özelliklerine sahiptir.

alüminyum rulo

En Kaliteli Alüminyum Rulo

Siz de çeşitli alanlarda farklı amaçlar ile alüminyum rulo kullanacaksanız ve bu ürüne ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestesiniz. En kaliteli ve profesyonel bir şekilde firmamızın sizlere sunduğu ürünler arasında bulunan alüminyum rulolara hemen ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmaktır.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.