Alüminyum levhalar, çok amaçlı metal malzemeler olarak hem güvenilir hem de ucuz malzemeler olarak kullanılmaktadır. Her sektörde, her tür endüstriyel projede çok yönlü metal malzemeler olarak kullanılmaktadır. Bunlar, yüksek sıcaklıkların ve kimyasal maddelerin karşısında çok dayanıklı oldukları için çok popülerdir. Düşük maliyetli, endüstriyel projelerde çok kullanılan malzemelerden biridir.

Alüminyum levhalar, imalatçılara veya satıcılara çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Her türlü özel isteğe göre üretilebilir ve kesilebilir. Levhalar çoğu zaman daha iyi bir arayüz ve daha kaliteli bir ürün elde etmek için kullanılan özel tekniklerle işlenir. Çeşitli şekillerde kesilmiş olabilir, örneğin, dairesel, dikdörtgen, üçgen veya yuvarlak olarak.

Çoğunlukla emniyet, konfor ve kalite için kullanılmaktadır. Bu malzemeler, çoğu zaman hava ve su yalıtımı, ısı yalıtımı, korozyon koruması ve ses yalıtımı gibi fonksiyonların yerine getirilmesinde sıkça kullanılmaktadır.

Alüminyum levhalar, dış ortam etkilerine karşı dayanıklıdır ve aynı zamanda hafif olduğundan, özellikle otomotiv endüstrisinde sıkça kullanılmaktadır. Levhaların kullanımı, çok çeşitli alanlardadır. Yüksek sıcaklıkların dayanımı nedeniyle, bu malzemeler çoğu zaman hava ve su yalıtımı, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı için kullanılmaktadır. Aynı zamanda, işlenmiş  levhalar, çeşitli endüstriyel uygulamalarda da kullanılmaktadır. Bu uygulamalar arasında, katlanabilir panel sistemleri, ahşap ürünlerin yapımı, çelik konstrüksiyonların yapımı ve kimyasal uygulamalar sayılabilir.

Alüminyum Levha Özellikleri

Alüminyum levhalar hafif, dayanıklı ve korozyon direnci gibi özelliklere sahiptir. Günümüzde giderek daha fazla kullanılan  levhalar, çatılar, döşemeler, binalar, araçlar, köprüler ve diğer uygulamalar için kullanılan önemli bir malzemelerdir. Levhaların çoğu aynı zamanda çok iyi bir izolasyon sağlayan kompozit malzemelerden oluşmaktadır.

Alüminyum levhalar, korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum, hava ve suda korozyona dayanıklı özellikler gösterir ve bu özellikleri için sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda çok hafif olmaları ve düşük maliyetleri nedeniyle de popülerdir. Uygun bir şekilde kaynak ve kesme işlemleriyle kolayca işlenebilir.

Alüminyum levhaların kesme ve kaynak işlemleri kolaydır. Kesme ve kaynak işlemleri için özel bir makineye gerek yoktur. Kesme işlemi, bükme ve hatta katlanma işlemleri de kolaydır. Alüminyum levhalar, çelikle karşılaştırıldığında çok daha kolaydır.

Alüminyum Levha Fiyatları

Alüminyum levhalar, çatılar, duvar kaplamaları, araçlar, makineler, otomobiller, köprüler ve diğer uygulamalar için kullanılmaktadır ve  birçok avantajı vardır.

Alüminyum levhalar, hafif, dayanıklı, korozyona karşı dayanıklı ve çok iyi izolasyon sağlayan kompozit malzemelerden oluşmaktadır. Uygun bir şekilde kaynak ve kesme işlemleriyle kolayca işlenebilir ve çok uygun maliyetleri vardır ve çok çeşitli uygulamalar için kullanılmaktadır.

Alüminyum Levha Kullanım Alanları

Alüminyum levhalar, güçlü, esnek ve hafif olması nedeniyle çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle,  her geçen gün daha çok kullanılmaktadır. Alüminyumun arttırılmış dayanıklılığı, hafifliği ve korozyona karşı dayanıklılığı  bir çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olmasını sağlamaktadır.

Alüminyum levhalar, endüstrinin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Bunlar arasında inşaat, otomotiv, bilgisayar, tekstil, ulaşım ve elektronik bulunmaktadır.  Çatılar, tavanlar ve duvarlar için ideal bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda,  bina içi ve dışında kullanılan boru ve penetrasyonları güvenli bir şekilde kapatmak için de kullanılmaktadır.

Alüminyum levhalar, otomotiv sektöründe de kullanılmaktadır. Otomobillerde kapılar, kaputlar ve çatılar gibi çok sayıda alüminyum parçaya sahip olmaktadır. Otomobillerin daha güçlü, hafif ve esnek olması sağlanmaktadır. Aynı zamanda, kablolama alanında da kullanılmaktadır. Elektrik devreleri korumak için  kullanılmaktadır. Aynı zamanda,  manyetik alanların sızmasını önlemek için de kullanılmaktadır.

Alüminyum levhalar, tekstil endüstrisinde de kullanılmaktadır. Büyük boyutlu tekstil ürünlerinin korunması ve depolanması için  kullanılmaktadır. Kumaşların sağlamlaştırılması için de kullanılmaktadır, kimyasal endüstrisinde de kullanılmaktadır. Etilen ve propilen gibi kimyasalların depolanması için kullanılmaktadır. Aynı zamanda,  çeşitli kimyasalların taşınması için de kullanılmaktadır.

Son olarak, ticari amaçlar için de kullanılmaktadır. Örneğin, ambalaj sanayinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda, ticari mekanların çatılarını ve duvarlarını güvenli bir şekilde korumak için de kullanılmaktadır.

Alüminyum levhalar, güçlü, esnek ve hafif olmaları nedeniyle çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olmaktadır. Kullanım alanları arasında inşaat, otomotiv, bilgisayar, tekstil, ulaşım ve elektronik, otomotiv, kablolama, tekstil, kimya ve ticaret bulunmaktadır. Dayanıklılık, hafiflik ve korozyona karşı dayanıklılıklarıyla çok çeşitli kullanım alanlarına sahiptir.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.