Alüminyum plaka ebatlama, alüminyumların ebatlama işlemi gerçekleştirilerek kesilmesini ifade eder. Bu noktada alüminyumların 6 ile 60 mm arasında ebatlandırıldığını ve kesildiğini söylemek mümkündür.

Alüminyum, çok daha çok yönlü ve daha hafif bir malzeme olması bakımından demir veya çelikten farklıdır. Ayrıca elektrik iletkenliği yüksek bir metal haline gelir. Bu özellik, alüminyumu elektrik kablolarının üretiminde doğrudan bakır rakibi yapar.

Hava ile temasta kararlı ve korozyona dayanıklı bir eleman olan alüminyum levhalar dış mekan projelerinde de kullanılabilir. Ayrıca %100 geri dönüştürülebilir bir malzemeden bahsettiğimizi de unutmayalım.

Alüminyum Plaka Ebatlama ve İşleme

Alüminyum levhanın nasıl kolayca kesileceği ve ebatlanacağı ile ilgili çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu noktada ebatlandırma konusunda seçimi ihtiyaçlarınıza en uygun yöntemi seçmeyi size bırakıyoruz. Son bir not olarak, alüminyum levhanızın işlenmesi ve kesilmesi sırasında izlemeniz gereken 3 ipucu ile sizi baş başa bırakıyoruz:

  • Herhangi bir metal kesme işinde gözlerinize zarar vermemek için koruyucu gözlük kullanın.
  • Alüminyum işleme işlemi sırasında düzensiz kenarlarınız varsa, bunları zımparalamayı unutmayın.
  • Kesim yapıldıktan sonra sacı basit bir sabun ve su solüsyonuyla temizleyin.

Endüstriyel ve/veya inşaat sektöründe alüminyumun piyasada en yaygın kullanılan metallerden biri haline gelmiştir. Hafiflik ve dövülebilirlik özellikleri, onu sonsuz sayıda proje için ideal bir malzeme haline getirir. Otomobil aksesuarları ve havayolu sektörü, mutfak gereçleri ve her türlü ev aletleri alüminyumun kullanıldığı en önemli alanlardan bir tanesidir.

Profesyonel Alüminyum Ürünler

Alüminyum konusunda uzman ve profesyonel bir şekilde faaliyet gösteren firmamız ile eşsiz bir deneyim elde edebilirsiniz. Ürettiği kaliteli ve profesyonel ürünler ile dikkat çeken firmamız sizlere unutamayacağınız kalitede ürünleri kolayca ulaştırıyor. Tamamen müşteri odaklı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren firmamızı tercih ederek bu alandaki ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Sizin de alüminyum ürünlere ihtiyacınız varsa yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek olacaktır. Bu sayede kusursuz ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz. Hadi, kaliteli ve güvenilir bir şekilde alüminyum ürünler ile ilgili bilgi almak için hemen harekete geçin.

İletişim

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.