Alüminyum levha, farklı sektörde farklı hammaddelere sahip farklı tipte levhalar bulabilirsiniz.  Bu nedenle, bu durumda, alüminyum folyo levhanın malzeme olarak sahip olabileceği kullanımları anladığı ve böylece projeleri, bir işi veya bir imalat türünü verimli bir şekilde üstlenmek için alternatifleri genişletmenin mümkün olup olmadığı ve hizmetinin yeterli olduğu bilinmektedir.

Alüminyum levhanın sahip olduğu özellikler onu inşaat, ticaret, cihaz üretimi, otomotiv ve endüstriyel sektörlerdeki çeşitli uygulamalar için son derece büyük bir öneme sahiptir. Alüminyum diğer malzemelerden ayırt edilir. Bu noktada alüminyum levhaların imal edildikleri alaşım ve temper türüne göre tanımlandığını belirtmek önemlidir. Kalınlığı, ağırlığı ve fiziksel özellikleri ona bağlı olduğu için bu yönler önemlidir.

Alüminyum Levha Özellikleri

Bu nedenle, 1100 alaşımı ile daha esnek ve daha hafif olan ince alüminyum levhaların üretildiğini, bu nedenle kalıplanması ve işlenmesi kolay olduğunu bilmeniz önemlidir . Bu durumda, alüminyum folyo levhalar, genel olarak, verimli süneklikleriyle dikkat çekmenin yanı sıra, çeşitli şekiller elde etmelerine ve üretimi için ideal olmalarına izin veren bir kaliteye ek olarak, korozyona karşı mükemmel dirence sahip malzemelerdir.

Öte yandan, büyük hafifliği sayesinde, alüminyum levha verimli bir unsurdan oluştuğu için, ürünlerin kalitesinden ödün vermeden ağırlıkta önemli bir azalma sağlayan, onunla araba gövdeleri üretmeyi mümkün kılar. Alüminyum, darbelere karşı çok dayanıklı olduğu düşünülen bir malzemedir.

Eşdeğer alüminyum levha , hafifliği ve bununla oluşan ürünlere sunduğu harika estetik görünümün yanı sıra bu tip levhaların hijyenik ve toksik bir ürün olmaması ile karakterizedir. Ayrıca boya gibi farklı bitişlerin uygulanmasına olanak sağlamak, kullanım imkanını genişletmek. 

Kaliteli Alüminyum Levha

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde alüminyum levha hizmetlerinden yararlanmak için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.