Alüminyum üretim sektörünün en önemli çözümlerinden biri olan alüminyum lazer kesim sayesinde kaliteli bir çözüme kapı aralamak mümkün. Yüksek standartlarda ve ihtiyaçlara cevap verecek bir hizmet elde etmek adına siz de Köprü Metal ayrıcalıklarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Alüminyum Lazer Kesim Nedir?

Lazer kesim, lazer CNC makineler ve diğer teknolojik çözümler kullanılarak gerçekleştirilen alüminyum kesim işlemleridir. Kesim işlemlerinin yanı sıra desen çizme, şekillendirme ve hassas ölçülerle üretim de mümkündür. İnsan eliyle gerçekleşen kesimlerin hata payına sahip olması nedeniyle otomatik bir sistemden faydalanmak arzu edilmektedir. CNC ve diğer teknolojilerle gerçekleşen kesimlerde maksimum hassasiyet ve en ideal sonuçlara ulaşılması hedeflenmektedir.

Lazer Alüminyum Kesim Nasıl Gerçekleşir?

Modern teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen lazer kesimde güçlü lazer ışınları kullanıldığından bu hizmet lazer kesim olarak isimlendirilmektedir. Kesimde kullanılan lazer ekipmanları farklılık gösterse de ışın gücü ile birlikte başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Kesim esnasında kullanılan buharlaştırma, eritme ve kimyasal bozulma seçenekleri kaliteli bir sonuca ulaşmanın anahtarıdır.

Materyal kalınlığının kesimde kullanılan yöntemi belirlediği unutulmamalıdır. Bu çerçevede hem kaliteli hem de hızlı bir sonuca ulaşmak mümkün olmaktadır. Köprü Metal olarak hassas kesim işlemleri gerçekleştirirken tercih edilen çözümlerin kusursuz olmasına odaklanıyoruz. Bu çerçevede farklı cihazlarla ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veriyoruz.

Alüminyum Lazer Kesimin Avantajları Nelerdir?

Lazer kesim, farklı avantajları beraberinde getiren oldukça önemli seçeneklerden bir tanesidir. Bu çerçevede alüminyum ile imalat yapan her üretici için lazer kesim tercihi önem taşır. Aşağıda lazer kesimle ne tür avantajlar elde edilebileceğini değerlendirerek siz de taleplerinizi iletebilirsiniz.

  • Kalıp maliyetlerini ortadan kaldırarak fiyat avantajı sağlar,
  • Sac deformasyonuna neden olmadan üretimi destekler,
  • Yüksek hızda kesime olanak sağlayarak hızlı üretime kapı aralar,
  • Üretim maliyetlerinde ciddi düşüşler sağlar,
  • Kesim hassasiyetinin çok yüksek olması sayesinde kusursuzluğu sunar,
  • Kesimin farklı şekillerle gerçekleşmesi mümkün olur,
  • Fire oranı düşerken bir levhadan elde edilebilecek maksimum verime ulaşılır.

Tüm bu avantajlarıyla dikkat çeken alüminyum lazer kesimi siz de tercih etmek ister misiniz? Bu sayede daha başarılı sonuçlara ulaşmanız mümkün olacak.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.