Galvanizli sac, çeşitli prosedürler ile üretilen yassı çelik malzemelerin iki yüzeyine de uygulama yapılarak elde edilen bir üründür. Söz konusu uygulama metalik çinko kaplama işlemi olarak bilinmektedir. Galvaniz sac işlemlerinde ki en temel amaç alüminyum-çinko kaplama ve çinko kaplamanın katot kullanımı ile kullanılarak ana metalin korozyon direncini arttırması olarak ifade edilmektedir.

galvanizli sac

Galvanizli sacınızı istediğiniz ölçüye göre kesebilir ve mükemmel bir şekilde kullanmanızı sağlayabiliriz. Çeliğe çeşitli işlemlerde metalik çinko kaplaması verilir. Galvanizli çeliği düz sac, delikli sac veya damla sac olarak farklı malzeme kalınlıklarında sunmaktayız. İnce sac DX 51 D tam sizin isteklerinize göre işlenir.

İşlenmemiş çelik sac havaya maruz kalırsa bir süre sonra paslanmaya başlayacaktır. Bunu önlemek için çelik saclar galvanizlenir. Metal levhalar bir çinko banyosuna daldırılır ve yüzeyde bir çinko film biriktirilir. Bu daha sonra çelik sacı korozyondan korur. Çelik saclarımız sıcak daldırma galvanizlidir. Sıcak daldırma galvanizleme en iyi bilinen işlemlerden biridir.

Korozyon koruması ancak çinko tabakası herhangi bir şekilde zarar görmemişse sağlanır. Bunun nedeni, sacın elementlere maruz kalmasıyla birlikte açık yüzey alanlarında pas oluşmasıdır. Çalışanlarımız bu nedenle özel olarak eğitilmiştir ve tüm tepsilerin güvenli bir şekilde paketlenmesini sağlar.

Galvaniz Sac Özellikleri

Galvanizli sacı hafif yüzeyinden tanıyabilirsiniz. Galvanizli çelik sacın ne kadar süre havaya maruz kaldığına bağlı olarak gümüş rengi değişir ve zamanla grileşir. Sac metale yandan bakarsanız, çelik sac üzerindeki çinko tabakasını görebilirsiniz. Galvanizli çelik sacın kesik kenarları galvanizlenmemiştir. Bu nedenle sacı korumak için çinko tozu boya ile işlemden geçirilmelidir. Galvanizli çelik sacların kaynağında sağlığa zararlı buharlar açığa çıkar. Bu nedenle galvanizli çelik malzemelerimizin tamamı kaynaklı değildir. Kaynağı kendiniz yapmak istiyorsanız mutlaka solunum maskesi takmanız gerekmektedir.

En Kaliteli Galvaniz Sac

En kaliteli ve güvenilir galvaniz sac modellerine sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Galvaniz sac modelleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak ve profesyonel bir şekilde ürünleri satın almak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.