Alüminyum lazer kesim, pek çok alanda kullanılabilen kesim yöntemleri arasında yer almaktadır. En temel kullanım amacı alüminyumları kesmektir. Ancak lazer kesim yöntemi ile paslanmaz çelik, yumuşak çelik gibi materyallerinde kesilebilmesi mümkündür. Mükemmel bir şekilde kesim kalitesi sağlayan alüminyum lazer kesim son derece küçük bir kenar genişliği ve küçük bir ısı etkisine sahiptir. Bunun yanı sıra çok karmaşık şekillere ve küçük plakaları da bu yöntemle kesmek mümkündür.

Alüminyum Lazer Kesim Nasıl Çalışır?

Alüminyum lazer kesim işlemleri sırasında lazer ışını kullanılmaktadır. Lazer ışını tek bir dalga kapsamında ışık ya da çok yüksek yoğunluklu bir ışık sütunu olarak ifade edilmektedir. Tipik bir CO2 lazerinde söz konusu dalga boyu kapsamında ışık spektrumunun infra-red kısmında yer almaktadır. Bu kapsamda insan gözünün söz konusu ısınları ve dalgaları görebilmesi mümkün değildir.

Lazer ışın tek dalga boyunda çok yoğun bir ışık sütunu olduğu için makine ışın yolu boyunca ilerlemektedir. Bu nedenle ışının çapı ise ¼ inç kadardır. Işın plakalara odaklanmadan hemen önce ayna modelleri ya da ışın bükücüler ile farklı yönlerde döndürülebilmektedir. Odaklanan lazer ışını tablaya çarpmadan önce bir bölme deliğinden geçmektedir. Bu bölme deliğinden akan azot gibi sıkıştırılan bir gaz olarak bilinmektedir. Bir alüminyum lazer kesici üzerine lazer kesme aparatının kesilmesi istenmiş olan parça konulmaktadır. Bu parça hareket ettirilerek kolay bir şekilde kesilebilmektedir. Yükseklik kontrol sistemleri bölme ucu ile kesilmiş olan plaka arasındaki mesafenin korunmasını sağlar. Söz konusu mesafenin korunması kalite olarak büyük bir öneme sahiptir. Odak noktasının iyi ayarlanamaması durumunda alüminyum kesim işlerinden fayda sağlanmak pek mümkün değildir.

Alüminyum Lazer Kesim

Profesyonel Alüminyum Lazer Kesim

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde alüminyum lazer kesim uygulamalarından faydalanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Bu sayede konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir hizmetler elde etmek için siz de hemen harekete geçin. Firmamızın sunduğu bu kaliteli hizmetlerden en iyi şekilde yararlanın.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.