Eloksallı levha, alüminyum üretimi konusunda en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Kullanımı oldukça özel olan eloksallı levhaların ne olduğunu öğrenmek adına öncelikle eloksal kaplamanın ne olduğunu açıklamak gerekir.

Alüminyum üretiminin en önemli unsurlarından bir tanesi olan eloksal kaplama, alüminyum levhaların bilinçli bir şekilde oksitlendirilmesi işlemidir. Oksitlendirme işleminin çeşitli kimyasalların kullanılması ile gerçekleştirilmesi alüminyumun standartlarını yükseltmektedir. Böylelikle dayanım gücü ciddi seviyelere ulaşan alüminyum levha zor şartlarda dahi yüksek mukavemete sahip olabilmektedir.

Çevresel ya da insandan kaynaklanan etkileri göz ardı edebilecek kadar güçlü olan eloksallı levhalar; profil ve kompozit kullanımında oldukça özeldir. Bu yöntem kullanılarak hazırlanmış levhaların hem görsel hem de işlevsel anlamda kusursuz olması mümkündür.

Eloksallı Levha Nerelerde Kullanılmaktadır?

Alüminyum levha kullanımı insan yaşamının var olduğu hemen her yerde söz konusu olmaktadır. Bu nedenle de eloksallı levhaların daha kaliteli ve kullanışlı çözümler sunması mümkündür. Şık, dekoratif ve bir o kadar da kaliteli bir seçenek olan eloksallı levhayı aşağıdaki alanlarda kullanma şansına sahip olabileceksiniz.

  • İç cephe uygulamaları,
  • Dış cephe uygulamaları,
  • Reklam ve tabela hizmetleri,
  • Mobilya ve aksesuar imalatı,
  • Metal ürün imalatı.

Yukarıdaki sektörler ve çok daha fazlası için tercih edilebilecek olan eloksallı levhadan siz de kaliteli bir sonuç alabileceksiniz. Üstelik çok özel nitelikleri bulunan bu levhaların size kaliteyi getirdiğinden söz edilebilir.

eloksallı levha

Eloksallı Levhaların Özellikleri Nelerdir?

Levha satın almanın sizin için ne tür ayrıcalıklar getireceğini öğrenmek adına eloksallı levhaların özelliklerine bir göz atmak gerekir. Aşağıda bir levha satın alarak ne tür avantajlara sahip olabileceğinizi sıraladık!

  • Renk seçenekleri oldukça geniştir,
  • 0,25 ile 0,75 mm arası kalınlığa sahiptir,
  • Ebatlama ve kesim işlemleri talebe göre gerçekleştirilebilmektedir,
  • Ekonomik bir çözüm olması sayesinde her ihtiyaca çözüm üretebilmektedir.

Tüm bu özellikleri ve çok daha fazlası ile siz de kaliteden yana tercih kullanmak ister misiniz? O halde yapmanız gereken sadece Köprü Metal ile iletişime geçerek beklentilerinize cevap vermektir. Her ihtiyaca çözüm üretecek seçenekler sizi bekliyor.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.