Alüminyum levha, üretimde kullanılan en önemli unsurlardan bir tanesi olurken farklı özellikleri nedeniyle fiyatları farklılaşan unsurlardır. Kalınlık, ebat ve alaşım bakımından çeşitleri çok fazla olan alüminyum levhalarla alakalı en uygun fiyatları elde etmenin tam zamanı!

Alüminyum, insan yaşamının farklı alanlarında kullanılan ürünler olduğundan talebe bağlı olarak fiyatları değişkenlik gösteren maddelerdendir. Şekil ve türleri farklı farklı olan alüminyumun en çok kullanılan seçeneği levhadır. Bu kapsamda alüminyum levhaların fiyatları bütün tüketiciler için önem arz eder. Peki, 2022 alüminyum levha fiyatları ne kadar? Bu konuya daha yakından bir göz atın!

Alüminyum Levha Fiyatları 2022

Girdi ücretlerinin artış göstermesi ve hammaddeye döviz nedeniyle gelen zamlar sonrasında alüminyum gibi çok stratejik ürünlerde fiyatlar yukarı yönlü değişmiştir. Bu çerçevede alüminyum levhalar 2021 yılına nazaran fiyat artışlarının yaşandığı ürünlerin başında gelmektedir. Siz de alüminyum levha satın almak istediğinizde fiyat değişimini değerlendirmek istiyorsanız fiyatı belirleyen hususları daha yakından dikkate almalısınız.

Alüminyum Levha Kalınlığı

Fiyatları etkileyen en önemli konuların başında alüminyum levha kalınlığı gelmektedir. Levhaların kalınlığı 1 mm ile 10 mm arasında değişirken fiyatlarda kalınlıklara bağlı olarak farklılaşmaktadır. Bu bağlamda levhanın kalınlık değerlerini dikkate alırken fiyatları da bu çerçevede değerlendirerek hareket etmelisiniz. Farklı alanlarda kullanılacak olan levhaları satın alırken salt fiyat odaklı düşünmek yerine ihtiyaca uygun bir çözüme başvurmalısınız.

Alüminyum Alaşım Özellikleri

Alaşım özellikleri alüminyumun sağlamlık değeri ve kalitesini ifade etmektedir. Bu nedenle de fiyatların alüminyum alaşım özellikleri dikkate alınarak fiyatlandırıldığını da unutmamak gerekmektedir. 5083, 6061 ve 7075 alaşımları alüminyum levhalarla alakalı en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Alüminyum Levha Miktarı

Alüminyum levha satın alırken fiyatları değerlendirmek adına satın alınacak miktarları da dikkatle değerlendirmek gerekir. Zira toplu satış ve perakende satış arasında ciddi farklar vardır. Toplu satışlarda fiyatların daha kaliteli olacağını unutmadan alışveriş yapmaya odaklanmalısınız.

Köprü Metal olarak beklentilerinize en iyi şekilde cevap veriyoruz. Üstelik kaliteli ve kusursuz bir alışveriş sürecine odaklanmanızı da sağlıyoruz. Siz de alüminyum levha fiyatları için en ideal seçenekleri bizimle iletişime geçerek elde edebilirsiniz.

Alüminyum Levha

Alüminyum levha fiyatları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.