Eloksallı levha, yüzeyinde sert, sert bir koruyucu kaplama veren elektrolitik bir pasivasyon işlemine maruz kalan alüminyum levhalardan oluşan bir sac metal üründür. Eloksal işlemiyle oluşturulan koruyucu tabaka, aslında alüminyum yüzeyinde doğal olarak bulunan doğal oksit tabakasına yapılan bir iyileştirmeden biraz daha fazlasıdır. Bu, onu metal yüzeyin ayrılmaz bir parçası yapar ve ürünlere mükemmel dayanıklılık ve güç kazandırır. Levhalar çeşitli boyut ve kalınlıklarda mevcuttur ve çatı kaplama, mimari kaplama ve çok çeşitli dekoratif işlemler gibi çeşitli uygulamalarda kullanılır.

Eloksallı Alüminyum Levha Nedir?

Alüminyum, uzay mekiği bileşenleri, yüksek teknoloji elektronikler ve ucuz pişirme kapları gibi çeşitli öğelerde bulunan çeşitli alüminyum bazlı alaşımlarla genel kullanımda en çok yönlü metallerden biridir. Demirli alaşımlar yerine alüminyum kullanmanın doğal çekiciliğinin bir kısmı, paslanmamasıdır. Bununla birlikte, paslanır, ancak demir bazlı alaşımların yaptığı yıkıcı şekilde değil. Aslında, alüminyum üzerinde bulunan doğal oksit tabakası, anotlama olarak bilinen son derece dayanıklı bir koruyucu kaplama işleminin temelini oluşturur. Eloksallı katman, metali korozyon ve yüzey hasarından korumaya ek olarak, boyama ve boyama gibi dekoratif yüzeyler için son derece alıcı bir taban sunar.

Eloksallı alüminyum levha üzerindeki cilanın mükemmel dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması, eloksallı katmanın yapışkan bir yüzey değil, metal yüzeyin ayrılmaz bir parçası olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu, cilayı örneğin geleneksel olarak uygulanan boyalardan çok daha sert ve daha dayanıklı hale getirir. Bu, anodize edilmiş alüminyumun boyanamayacağı anlamına gelmez. Eloksallı katman aslında süreçteki doğal dayanıklılığını veren boyalara ve lekelere karşı çok duyarlıdır. Bu, eloksallı alüminyum levhayı, genellikle geleneksel boyalı veya lekeli ürünlerden sağlıklı bir farkla daha uzun süre dayandığı birçok dekoratif işlem için ideal bir ortam haline getirir.

Ekosallı Levha Fiyatları

Eloksallı alüminyum levhalardan üretilen yaygın dekoratif ürünler arasında oymalı plakalar, yaka kartları ve süslemeler bulunur. Levhalar ayrıca hem faydacı hem de dekoratif mimari uygulamalarda çatı kaplama ve kaplama malzemesi olarak sıklıkla kullanılır. Mutfak eşyaları, oyuncaklar ve cihaz kasaları da düzenli olarak çarşaflardan yapılır. Eloksallı alüminyum levha, bir dizi ultra ince levha dahil olmak üzere çok çeşitli genişlik, uzunluk ve kalınlıklarda mevcuttur.

İletişim

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.