Alüminyum folyo ile ilgili detaylara geçmeden önce alüminyumun çeşitli özelliklerini incelemek daha doğru olacaktır. Alüminyum, erime noktası 660 °C olan nispeten yumuşak ve sert bir metaldir. 2.70 g / cm³ yoğunluğu, demirinkinin yaklaşık üçte biri kadardır ve bu da onu hafif bir metal yapar. Kütle oranı açısından, alüminyum, oksijen ve silikondan sonra yer kabuğunda en yaygın üçüncü elementtir. Hatta yer kabuğunda en yaygın olan metal da alüminyum olarak bilinmektedir.  Bununla birlikte, örneğin antik çağda bilinen altın ve gümüşle karşılaştırıldığında, ilk kez 1808’de “alüminyum” olarak tanımlanan çok genç bir metaldir. Alüminyum folyo ev ve iş yerlerinde sık sık kullanılan alüminyum ürünler arasında yer almaktadır. Köprü Metal tarafından üretilerek satışa sunulan alüminyum folyo günümüzde yoğun bir şekilde talep görmektedir.

Alüminyumun Özellikleri

Alüminyumun oksijenle temas ettiğinde hemen oksitlenen çok temel bir metal olması nedeniyle ilk olarak 1825 yılında alüminyum klorürün potasyum amalgam ile reaksiyona girmesiyle mümkün olmuştur. Ekonomik, büyük ölçekli bir ekstraksiyon, ancak kaynaşmış tuz elektrolizi  ve alüminyum cevheri boksitinden  alüminyum oksitin çıkarılması yoluyla 19. yüzyılın başından beri yoğun talep görmektedir.

Alüminyum Folyonun Kullanım Alanları

Yaygın olarak mutfakta kullanılan alüminyum folyonun birbirinden farklı kullanım alanları da mevcuttur. Alüminyum folyonun en önemli uygulama alanlarından biri de yalıtımdır. Isı yalıtım katmanı olarak, örneğin boruları ve kanalları yalıtmak için kullanılır.

İnşaat endüstrisinde alüminyum folyo aynı zamanda kaya yünü, köpük yalıtım levhaları ve yapraklı keçe olarak yalıtım malzemeleri için bir üst tabaka olarak kullanıldığında binaların izolasyonu profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bir buhar bariyeri olarak alüminyum folyo su buharının yalıtım malzemesine nüfuz etmemesini sağlar. Böylece küf oluşumunu ve nem hasarını önler.

alüminyum folyo

En Kaliteli Alüminyum Folyo

Köprü Metal kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Ürettiği ürünler açısından da dikkat çeken Köprü Metal aracılığı ile profesyonel bir deneyim elde edilmesi mümkündür. Siz de kendiniz için en uygun ürünlere sahip olmak için Köprü Metal’i tercih edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.