Alüminyum plaka, diğer malzemelere göre birçok rekabet avantajına sahip son derece çok yönlü bir metaldir. Birden fazla işleme izin verirler, bu da onu her türlü endüstriyel proje için bir müttefik yapar. Bu metal, çok çeşitli kullanımlara uyacak şekilde dökülebilir, şekillendirilebilir, işlenebilir ve ekstrüde edilebilir.

Alüminyum plakaları diğer levha türlerine göre kullanmanın temel avantajı, çok uygun fiyatlı oldukları için maliyet etkinliğidir. Alüminyum sac, doğru işlendiğinde işlenmesi en kolay metallerden biridir ve üretim yöntemlerinde tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca, üretimi daha uzun süren diğer levha türlerine kıyasla düşük maliyetle büyük miktarlarda üretilebilir.

Alüminyum Plakanın Avantajları

Alüminyum plaka, daha ucuz olmasının yanı sıra, özellikle tasarım söz konusu olduğunda, diğer sac metal türlerine göre bir takım avantajlara sahiptir. Uygun şekilde işlendiğinde ve ısıl işlem gördüğünde, sac alüminyum sünek hale gelir. Bu, metal bir parçanın istenen herhangi bir ürüne dönüştürülebilmesini sağlamak için gereken üç temel özellikten biridir. Bu kalıplanma ve çeşitli şekillerde şekillendirilme kolaylığı, onu diğer kaplama çeşitlerinden çok daha güçlü kılmaktadır.

Alüminyum, özgül ağırlığı yaklaşık 2,71 g/cm3 olan hafif bir metaldir ve bu, çeliğin ağırlığının nispeten üçte biri kadardır. Bu özelliği sayesinde diğer birçok metale göre taşınması daha kolay ve ucuzdur.

Ayrıca alüminyum oksitleyici bir ortamla temas ettiğinde doğal olarak koruyucu bir tabaka oluşturduğu için korozyona dayanıklı bir metaldir. Bu koruyucu alüminyum oksit tabakası son derece incedir ve metal yüzeyin korozyondan korunmasına yardımcı olur. Boyama veya anotlama gibi bir yüzey işleminin uygulanması, genel korozyon direncini daha da iyileştirebilir. Kaplama hafiftir ve fazla bakım veya temizlik gerektirmez. Bu da onu yiyecek ve içecek gibi endüstriler için ideal yapan şeydir.

Aynı zamanda harika bir yalıtkandır ve diğer metal türlerinden daha verimli bir ısı ve elektrik iletkeni olduğu gösterilmiştir. Alüminyum bakırdan daha az iletkenliğe sahip olmasına rağmen, ağırlığının üçte birine sahiptir.

En Kaliteli Alüminyum Ürünler

Köprü metal kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet vermektedir. Siz de bu ürünlerden faydalanmak için hemen harekete geçerek bizi seçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.