Alüminyum levha, üretim sektörünün hemen her alanında ön plana çıkan çözümlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. İnsanlık tarihinin kullanılan en eski alaşımlarından bir tanesi olan alüminyumun düz plakalar haline getirilmesi sonrasında bu levhalar oluşmaktadır. Kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklı özelliklere sahip olan alüminyum levhaları Köprü Metal ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz.

Alüminyum Levha Neden Tercih Edilmektedir?

Kullanım alanları ve kalite özellikleri çok çeşitlilik gösteren alüminyum levhaların tercih nedenleri farklıdır. Köprü Metal olarak sunduğumuz bütün levhalarda aynı standardı yakalasak da levhaların özellikleri farklı farklıdır. Bu çerçevede aşağıdaki detaylar bir alüminyum levhanın neden çok tercih edildiği konusunu ön plana çıkarır.

 • Kullanıma uygun bir şekilde ebatları ve kalınlıkları farklıdır,
 • Kolay şekillendirilme özelliği sayesinde dikkat çeker,
 • Renk seçenekleri tercihe göre çeşitlidir,
 • İnsan sağlığına herhangi bir risk teşkil etmez,
 • Çevresel etkilere karşı dayanıklı olduğundan farklı alanlarda kullanılır,
 • Elektrik ve ısı iletkenliği iyi seviyededir.

Köprü Metal olarak genel anlamda tüm bu özellikleri barındıran çözümlerle buluşmanızı sağlarken kaliteli ve kullanışlı bir çözüme sahip olmanızı da önemsiyoruz. Bu çerçevede alüminyum levhalar ile alakalı taleplerinize cevap veriyoruz.

alüminyum levha

Alüminyum Levhalar ile Çelik Levhalar Arasındaki Farklar

Alüminyum levhalar ile çelik levhalar arasında ciddi farklar olduğundan söz edilebilir. Bu çerçevede kullanım özellikleri farklılaşan bu levhaları kıyaslayarak alüminyum levhaların özelliklerini daha iyi anlamanız mümkün olacaktır.

 • Alüminyumun şekillendirilmesi esnasında ısıtma ve soğutma süreçlerine daha az ihtiyaç duyulduğundan işleme süreleri daha kısa ve verimlidir,
 • Çelik ile kıyaslandığında alüminyum 3’te 1 oranında daha hafif bir malzeme olarak ön plana çıkar,
 • Makinede işleme ve parlatma özellikleri çok daha hızlı gerçekleşir. Bu da çeliğe kıyasla birim zamandaki üretim kapasitesini arttırır,
 • Çeliğe kıyasla erime noktası daha düşük ve iletkenlik katsayısı daha yüksektir,
 • Kalıp üretiminde alüminyum tercihi %30 oranında maliyet tasarrufu sağlamaya olanak tanır.

Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde alüminyum levha kullanmak daha avantajlıdır. Siz de Köprü Metal ile alüminyum plaka tercihinde bulunarak ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.