Alüminyum folyolar gıda ambalajlarında kullanılmakta, tüketim ömürlerinde artış sağlanmaktadır. Bu sayede içecekler, süt ürünleri ve diğer hassas ürünlerde görülmektedir. Folyo bu durumlarda kokulara, nem kazanımına veya kaybolmasına neden olan bakterilere karşı bir bariyer görevi görür. Alüminyum levhalar ayrıca kek yapmak, balık, et vb. pişirmek için mutfak elemanı olarak kullanılır.

Alüminyum Folyo Kullanım Alanları

Alüminyum folyo aynı zamanda ısı yalıtımı (bariyer ve yansıtıcılık), ısı eşanjörlerinde ve elektrik kablolarında olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır  Özel alaşımlı saclar, uçakların bazı yapısal bileşenlerinin petek şeklinde yapısal müdahalelerde dahi kullanılmaktadır. Alüminyum folyo, yüksek iletkenlik özelliklerinden dolayı, onu nargile tütün filtrelerinde bir aksesuar haline getirir.

Alüminyum folyo, 0.2 mm’den çok daha ince kalıplar halinde üretilen alüminyuma verilen isimdir. Söz konusu ürünler 6 mikrometreye kadar incelikte tabakalar ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu noktada bu ürünlerin genellikle yiyecek, kozmetik ürün ve çeşitli kimyasalların ambalajlarında sıklıkla kullanıldığını ifade edebiliriz.

Alüminyum folyolar genellikle diğerinden daha parlak bir yüzeye sahiptir ve bu genellikle daha mattır. Bu etki, üretim sürecinin sonucudur. Alüminyum folyoların yırtılması kolay olduğundan, levhalar toplam mukavemetlerini artırmak için çiftler halinde makinede işlenir ve bu nedenle başka bir alüminyum levha ile temas eden kısım mat, karşı taraf parlaktır. Alüminyum folyonun kaplamasındaki bu yansıtıcı farklılık, birçok insanın alüminyum folyo ile yemek pişirirken mutfakta bunun bir avantaj olduğuna inanmasına neden olur. Çünkü montaj arkadaşı onu korurken parlak kısmın ısıyı reddettiği söylenir ve bu şekilde yemek daha iyi pişer. Sıcaklık farkının sadece aletlerle algılanabildiği gösterilmiştir.

Alüminyum folyo ayrıca mantar ve sebze gibi en hassas yiyeceklerden bazıları için barbekülerde kullanılır; Yiyecekler alüminyum folyoya sarılır ve ardından daha az çekici dokulara yol açabilecek nem kaybını önlemek için ızgaraya yerleştirilir.

Alüminyum Folyo Ürünleri

En kaliteli ve güvenilir bir şekilde alüminyum ürünlere sahip olmak için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu hususta detaylı bir şekilde bilgi alabilir ve eşsiz bir deneyime sahip olabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir hizmetler için hemen harekete geçin.

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.