Alüminyum folyo, son zamanlarda evlerde ve çeşitli alanlarda yoğun bir şekilde kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Folyo dendiğinde genel olarak akla metal levha gelmektedir. Ancak alüminyum folyo %98 saflığa sahip olan ve gıdaların korunabilmesini sağlayan ürünlerdir. Pek çok alanda yoğun bir şekilde tercih edilen alüminyum folyo haddeleme ile üretilmektedir. Kalınlığı 0.2 mm’den çok daha ince olan bu ürün firmamız tarafından müşterilerine sunulan önemli bir üründür.

Piyasa da kişilerin beğenisine sunulan folyolar genel olarak 0,0006 ve 0,2 mm kalınlıklara sahiptir. Söz konusu incelikte olan alüminyum folyoların en belirgin özelliği fiziksel olarak yumuşak bir yapıda olmasıdır. Bu nedenle delinme, zarar görme ve yırtılma gibi özellikleri son derece yüksektir.

Gıdalarda Alüminyum Folyo Kullanımı

Alüminyum folyolar yapılarından dolayı yiyeceklerin saklanmasında ve pişirilmesinde mutfağın en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Ateşe son derece dayanıklı bir yapıya sahip olması ile büyük avantajlar sağlayan alüminyum folyo, çeşitli maddelerin bir araya getirilmesi ile reaksiyona girer ve çözünerek gıdalara bulaşmasına neden olabilmektedir. Bu noktada bilhassa asitli, sulu ve sıcak yiyeceklerin folyoda uzun süre saklanması ve pişirilmesi ile ilgili yapılan çeşitli araştırmalar folyoda ki yapıya sahip alüminyumların yiyeceklere geçtiğini ifade etmektedir.

Alüminyumların Ağır Metal Tehlikesi

Vücutta bulunan demir ve çinko gibi metaller sağlığımız için yararlı olan metallerdir. Bu nedenle bazı metallerin oranında artış oldukça toksit etki ortaya çıkmaya başlar. Suyun yoğunluğu ağır metallerin yoğunluğundan en az 5 kata daha azdır. Bu nedenle metaller vücutta birikerek işlem görmez. Alüminyum; bakır, platin arsenik gibi vücutta biriken metallerin bir örneğidir.

Kaliteli Alüminyum Folyo Modelleri

Siz de en kaliteli ve güvenilir alüminyum folyo modellerine sahip olmak istiyor ve kusursuz hizmetlerimizin tadına varmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli hizmetler sunan firmamız aracılığı ile en kaliteli ürünlere en kısa süre içerisinde ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Hadi, en kaliteli hizmetler sizleri bekliyor. En muhteşem ürünlere sahip olmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

İletişim

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.