Lazer kesim süreci, demir ve çelik işleme süreçlerinde malzemelerin titiz bir şekilde kesilmesini sağlamak amacıyla tercih edilen çözümlerdir. Yüksek miktarda güç üreten bir lazer cihazı ve bilgisayar destekli cihazlarla kesim işlemlerinin gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. CNC veya G kodunun takip edilmesi sayesinde parçanın planlandığı gibi kesilmesi söz konusu olur. Endüstriyel lazer kesimin çok önemli olduğu değerlendirildiğinde düz levhalar ve profillerde kesim işlemlerinin yapılması mümkündür.

Lazer Kesim ile Profesyonel Sonuçlar

Kesim işlemlerinin lazer metotları ile gerçekleştirilmesi başarılı sonuçların ortaya çıkması açısından oldukça avantajlıdır. Bu bağlamda Köprü Metal olarak lazer kesim süreçlerini titiz bir şekilde gerçekleştirerek kaliteyi ön plana çıkaracak bir anlayış benimsiyoruz. Kesim işlemlerinde kullandığımız yöntemlerle başarıyı yakalarken aşağıdaki metotların lazer kesimde birer seçenek olarak kabul edildiğini de ifade ediyoruz.

Buharlaştırarak Kesme

Buharlaştırarak kesme işlemlerinde standart bir kesme işlemi için malzemenin üst kısmının kaynama noktasına kadar ısıtılması ve bir delik oluşturulması sağlanır. Deliğin derinleşmesi ve soğutmanın yapılmasıyla birlikte lazer kesim işlemleri gerçekleşir. Ahşap, karbon ve termoset gibi malzemeler bu yöntem kullanılarak kesilmektedir.

Eriterek İşleme

Eriterek işlemede kullanılan yüksek basınçlı gaz sayesinde güç ihtiyacı karşılanmaktadır. Metaller için tercih edilen bir kesim seçeneği olarak eriterek işleme yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Termal Gerdirme

Yarı sert malzemelerin termal kırılmalara karşı çok dirençli olmadıklarından söz etmek gerekir. Bu çerçevede termal gerdirme ile çatlakların oluşturulması ve kesimin gerçekleştirilmesi mümkündür. Lazer kesimde bu yöntem genellikle cam gibi malzemeler için tercih edilmektedir.

Köprü Metal olarak profesyonel lazer kesim işlemleriyle ihtiyaçlarınızı karşılarken profesyonel bir yaklaşımla hareket etmeyi ihmal etmiyoruz. Bu çerçevede kesilecek iş parçasının titizlikle işlenmesi ve şekillendirilmesi söz konusu olur. Siz de lazer kesim uygulamaları konusunda başarılı bir sonuca ulaşmak istiyorsanız mutlaka Köprü Metal ile lazer kesim süreçlerinden yararlanmalısınız. Sizden gelen talepleri titiz bir şekilde işleyen ekibimiz lazer kesim konusunda maksimum hassasiyet göstermektedir. Bu nedenle de lazer kesim sürecinde hem tolerans oranlarını hem de kaliteyi yakalamak mümkün olacak!

Bize Ulaşın

Alüminyum ürün grubumuzda alüminyum rulo, alüminyum levha, alüminyum platina, alüminyum trapez, alüminyum profil ve alüminyum folyo ürünleri bulunmaktadır. Galvaniz ürünlerimizde ise galvaniz levha, galvaniz rulo, galvaniz profil, galvaniz şerit ve galvaniz trapez bulunmaktadır. İzolasyon ürünlerimiz ise taşyünü dış cephe levhası, taşyünü sanayi şiltesi ve camyünü ara bölme  levhası yer almaktadır. Metal işleme hizmetlerimiz ise levha kesim büküm, rulo boy kesme ve dilme, plaka ebatlama, perfore levha, lazer kesim, eloksal kaplamadan oluşmaktadır. Köprü Metal olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayacak ürün ve servislerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bilgi@koprumetal.com adresine mail atabilirsiniz,  +90 216 499 33 37 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.